הכנה למבחן – יצירת סביבה נכונה ללמידה

באופן כללי, ניתן לומר כי הרבה אנשים מרגישים מתוחים כאשר עליהם להיבחן.

במאמר זה ניתנים לך מספר טיפים להכנה למבחן שיאפשרו לך גם להישאר רגוע יותר.

חשוב לזכור כי מבחן הינו בדיקה של למידה ולא של זכרון.

בודק המבחן ישמח לצפות בתוצאות עבודתך המסתמכת על הידע שלך והיכולת שלך ליצור טיעון משכנע ובנוי היטב יותר מאשר לצפות במראי מקום, ציטוטים מהשיעורים המשולבים בקובץ עובדות יבשות.

הכנה טובה למבחן הינה תהליך של עיבוד וגיבוש הבנות הנצברות בתהליך הלימוד יותר מאשר הערמת שביבי מידע על זכרונך בתהליך מלאכותי הנקרא 'הכנה למבחן'.

תנאים נכונים

יצירת תנאים נכונים ללמידה יכולה להיות תרומה חשובה ועיקרית להכנתך למבחן ויכולה לסייע לניהול נכון של זמן ההתכוננות למבחן באופן יעיל. מספר אפשרויות שעשויות לעזור לך להתכונן למבחן:

יצירת חלל שקט

נסה ליצור לעצמך חלל שקט ומופרד שבו אין רדיו, טלוויזיה או הפרעות אחרות. אם יש לך חדר משלך הוא יכול להיות מקום טוב. במידה שלא, תוכל ללמוד בספריה ציבורית או לעתים בבית הספר במקום המיועד לכך. על סביבת הלימוד להיות שקטה מקולות שעשויים להפריע. רצוי לכבות את המחשב  ולהשקיט את הטלפון הסלולרי בכדי לאפשר לעצמך ליצור רצף של חשיבה.

תאורה

שים לב שמקום ההתכוננות שלך למבחן מואר היטב, בין אם זה שולחן העבודה שלך, פוף, המיטה, כל מקום אחר או צירוף של כמה מקומות. על האור להיות בעוצמה טובה, לא חלש מדי ושלא יהיה מכוון לעיניך ויסנוור אותך. במידה ויש לך משקפיים נושא הסינוור עשוי להיות בעל משקל משמעותי יותר ויש לשים אליו לב.

חומרי לימוד מוכנים

לפני התחלת ההכנה למבחן ודא כי יש לך את חומרי הלימוד הנדרשים בהישג יד וכך תימנע מחיפוש שיצרוך מזמן ההכנה למבחן.

הוספת תגובה